Blog

Jak zorganizować wieczór kawalerski?

Archiwum: Aktualności

Jak zorganizować wieczór kawalerski? Od czego zacząć? Przed czym się ustrzec? Podpowiadamy!

W dzisiejszych czasach zorganizowanie wieczoru kawalerskiego to już niemałe przedsięwzięcie. Często jest to impreza zaplanowana o wiele wcześniej niż spontaniczny wypad, potrafi trwać cały weekend i często kojarzona jest z ,,zakrapianą” imprezą, nocnymi klubami ze striptizem oraz z filmem Kac Vegas (swoją drogą czy ktoś nie chciałby tak odjechanej imprezy w Las Vegas?).

Od tego czasu zaszło wiele zmian, pojawiły się nowe możliwości, a także pomysły na nieszablonową zabawę. W końcu ma się ona różnić od zwykłego wyjścia na miasto.

Do kogo należy zorganizowanie wieczoru kawalerskiego?

Zorganizowanie takiej imprezy najczęściej spoczywa na barkach świadka lub innej zaufanej osoby np. przyjaciela kiedy świadek z jakiś powodów nie może podjąć się organizacji wieczoru. Jeśli mowa o Tobie, poniżej podpowiadamy jakie musisz podjąć kroki by ten wieczór był wyjątkowy i niezapomniany.

Krok 1. Zbierz listę uczestników imprezy

Zrób listę najlepszych kumpli kawalera. Pamiętaj, by dowiedzieć się, czy nie ma czasem innych znajomych, których nie znasz, a Pan Młody chętnie by ich widział na swoim wieczorze.

Krok 2. Utwórz grupę na komunikatorze

Po zebraniu listy uczestników stwórz grupę na komunikatorze np. Whats’up, messanger – ułatwi Wam to w szybkiej komunikacji i podejmowaniu wspólnych decyzji.

Krok 3. Wybierzcie dogodną datę

Wieczór kawalerki najczęściej organizuje się 2 -3 tygodnie przed weselem (gdyby kogoś poniosło i się zagubił to ma trochę czasu do wesela na powrót ? )

Krok 4. Wybierzcie miasto, w którym ma się odbyć wieczór

Czy ktoś wspominał, że Wasza impreza ma się odbyć w tym samym mieście, z którego pochodzicie? Im dalej w las tym ciemniej, im dalej od gniazda, tym lepsza zabawa ?

Duże miasta oferują ogromne możliwości na organizację wieczoru kawalerskiego. Polecamy Wrocław, Warszawę, Poznań, Kraków, a także Łódź – każde jest inne i posiada zupełnie inny wachlarz możliwości.

Krok 5. Wybierz atrakcje

Kawalerski możecie spędzić na spokojnie oddając się relaksowi np. rejs Katamaranem, Degustacji Whisky, Biesiadzie Piwnej lub też poczuć adrenalinę i wybrać przejażdżkę potężnym Monster Truckiem, zmierzyć się z prawdziwą bronią, a nawet szybkim Labmorghini.

Wiele gotowych pomysłów i scenariuszy na wieczór kawalerskich znajdziesz pod tym linkiem LINK
Pamiętaj, że ta impreza to symboliczne pożegnanie stanu wolnego Twojego brata/przyjaciela i warto wziąć pod uwagę jego zainteresowania, preferencje lub hobby. Jeśli jest on typem spokojnej osoby, to skok na bungee nie będzie dobrym pomysłem.

Kiedy już coś wybierzesz, przedstaw koniecznie pomysł na grupie i poddajcie go dyskusji. Wspólnie podejmijcie decyzję, która opcja będzie dla Was najkorzystniejsza.

Krok 6. Zbierz od uczestników składkę

Od każdego z uczestników zbierz składkę na wieczór kawalerski. Pozwoli Ci to na opłacenie rezerwacji za atrakcję, a także będzie to dla Ciebie jednocześnie potwierdzeniem uczestnictwa kolegów w imprezie.

Krok 7. Ustalcie plan działania i dokonajcie rezerwacja atrakcji

By wszystko wypaliło, musicie mieć ustalony plan działania. Ustalcie dokładnie co będziecie robić w konkretnych ramach czasowych.

Wybraliście już atrakcję? Świetnie! W takim razie dokonajcie jej rezerwacji. Im szybciej tym lepiej, ponieważ najpopularniejsze godziny lubią być rezerwowane z dużym wyprzedzeniem.

Dla przykładu paintball – najczęściej wybieranymi godzinami są godziny popołudniowe. Limuzyny – są to godziny wieczorne np. 22:00 by jechać imprezowym samochodem prosto do klubu, gdzie najczęściej przenosi się dalsza część imprezy (często ta ostatnia).

Krok 8. Rezerwacja noclegu

Warto nad tym trochę przysiąść i znaleźć coś ciekawego. Najlepszym sposobem będzie rezerwacja miejsca noclegowego w centrum miasta, byście mieli bliski powrót z imprezowych miejsc. Z pomocą przyjdą Wam popularne serwisy bookingowe.

Krok 9. Ostateczne potwierdzenie listy gości

Dwa dni przed imprezą potwierdź ostatecznie listę uczestników. Czasami bywa tak, że z przyczyn losowych jakiś Wasz kompan odpada i trzeba wnieść poprawki do zarezerwowanej atrakcji.

Krok 10. Dzień Imprezy!

Nastał długo wyczekiwany moment. Ten dzień, w którym kawaler na chwilę zapomni o ślubnych przygotowaniach, wysłuchiwaniu ,,mądrych” rad przyszłej teściowej. Tylko Wy i miasto!

Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik ,,Jak zorganizować wieczór kawalerski” choć trochę pomoże Ci w zorganizowaniu wieczoru kawalerskiego. Jeżeli chciałbyś powierzyć to zadanie profesjonalistom – chętnie zrobimy to za Ciebie.

Poprzednia aktualność
Nowość we Wrocławiu
Następna aktualność
FeelEvent News - Od teraz nowa możliwość kontaktu z Nami!